KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12202037
nr 1220 2037
Per Wilhelm Cedergren
(1823-1896), Sverige
Oljemålning, Per Wilhelm Cedergren (1823-1896), Marin. Olja på pannå, signerad. 25x31
Per Wilhelm Cedergren, svensk bildkonstnär född 1823, död 1896.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 26 november 2018
kl 19:44:23
26/11 19:39:23
- Klassiska
26 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Per Wilhelm Cedergren
Läs mer om Per Wilhelm Cedergren